Concert de colinde marca „Symbol”

Dumincă, 18 decembrie 2016, după terminarea Sf. Liturghii, Parohia Sf. Gheorghe
Andronache a fost gazda unui concert de colinde susținut de Corul de copii și tineret Symbol, al Patriarhiei Române.

Sub bagheta părintelui diacon Jean Lupu, fondatorul și directorul Corului Symbol, au fost interpretate cu multă tandrețe și măiestrie colinde din repertoriul tradițional și internațional, dintre care amintim doar câteva: Leru-i ler și Domn din cer, Iată, vin colindători, Florile dalbe, Noel, Steaua sus răsare.

Credincioșii prezenți în sfânta biserică au primit cu multă bucurie și vădită emoție cântul
angelic al fetelor din cor, apreciind prin apluze și zâmbete prestația excelentă a interpreților.
În cuvântul său, părintele paroh Nicolae Dumitrașcu a apreciat profesionalismul și talentul cu care Corul Symbol s-a prezentat în fața enoriașilor parohiei noastre.

Avem încedințarea că în viitor vom fi din nou părtași la bucuria de a asculta minunatele voci ale acestui cor.

Noi, preoții slujitori ai bisericii Sf. Gheorghe Andronache ne alăturăm Corului Symbol și
transmitem enoriașilor parohiei noastre ca sărbătoarea Nașterii Domnului să aducă pace,
bucurie și lumină în casele și în sufletele tuturor!