Ateliere de creație

În perioada 13-22 februarie 2017, în contextul desfășurării Concursului Național de Creație Icoana și Școala mărturisirii, la biserica Sf. Gheorghe Andronache au fost organizate mai multe ateliere de creație.
În cadrul acestora, peste 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale nr. 40, București, au creat felicitări, brățări ori mărțișoare, din diferite materiale reciclabile (hârtie, lut, scoici, semințe ș.a.). În ajutorul lor au venit partenerii Parohiei de la Biblioteca Metropolitană București, bibliotecarele Marilena Chiriță, Ioana Irinciuc și Gabriela Toma, care i-au făcut pe copii să lucreze cu drag și voie bună, mai ales că obiectele confecționate de ei au fost oferite părinților sau vor fi oferite enoriașelor din biserică, duminică după Sf. Liturghie.