Premierea participanților la proiectul de creație „Lăsați copiii să vină la Mine”

Proiectul de creație „Lăsați copiii să vină la Mine” desfășurat între 15 ianuarie și 15 martie în cadrul Parohiei Sf. Gheorghe Andronache, având ca scop promovarea educației și valorilor creștine în rândul copiilor și tinerilor, prin acte de creație artistică, literară sau multimedia, s-a finalizat cu succes, obiectivele proiectului fiind atinse în totalitate.
În urma colectei organizate în cadrul expoziției de prezentare a creațiilor copiilor, din data de 28 februarie 2016, s-au achiziţionat  materiale didactice şi educative (180 de cărți cu conținunt religios, 30 auxiliare școlare, truse de pictură), care au fost distribuite elevilor de la Şcoala Gimnazială nr. 40, participanți la proiect. Aceștia s-au arătat deosebit de încantați și nerăbdători să participe și la alte activități educative.

[nggallery id=21]

Lasă un răspuns